Snahou naší hudební formace SPK je nabídnout posluchačům alternativu k produkcím klasických zábavových kapel, která je vždy sice žánrově široká, ale v zásadě nic převratného nepřináší. Je to přebírání a kopírování repertoáru zavedených interpretů. Mnohdy v "pekelném" provedení.

Petr Novák kdysi řekl: " Taky mi už někdo radil, abych nazpíval třeba Tornero. Fakt. Možná to bude znít nadneseně a pyšně, jenže já si pořád myslím, že by každý měl svou osobnost vytvářet sám za sebe. Myslíte, že se někomu v Čechách povede líp zazpívat Yesterday než Beatles? Že někdo v Čechách vystřihne Delilah líp než Tom Jones? Mám moc rád Roy Orbisona, ale zpívat jeho věci? Proč?

Já jsem prostě vždycky chtěl a pořád ještě bláznivě chci být svůj a zpívat jako jistý Petr Novák. A ne slušně něco zahrát třeba od Stones a něco od Beatles - jenom proto, že ty písničky zrovna frčí a lidi, co nemají možnost si koupit originál, mi za ně vděčně zatleskají."

A ani v SPK toto nechceme dělat. Nabízíme vám melodickou šlapavou muziku z vlastní autorské dílny se smutnými i ulítlými texty. Ponořte se spolu s námi do světa Samotáře, Manfréda Vosla, Hydroelektrárny, propijte se stejně jak my Chlastací nocí aniž bychom Měli dnes pech, zavřete oči a připněte si Ptačí křídla. Zažijte Bikerův den a nechte si převyprávět Jak jsem ztratil ledviňáka....

Zkuste to s námi a poznáte, že i s původní autorskou tvorbou zažijete krásný večer!

 

Našimi posluchači i kritiky jste právě vy, naši příznivci. Někteří z vás naše hudební počiny sledují celých 20 let, kdy jsme založili SPK. Někteří i 29 let, kdy naše songy zaznívaly v kapelách ST comboBarbus a Thor

Současná sestava SPK, sestavená z ostřílených kladenských muzikantů, vám přinese všechny písně v novém, rockovějším hávu.

Těšíme se na vás!

Ředitel SPK

 

Historie projektu

K myšlence obnovit kapelu SPK nás inspiroval příznivý ohlas na naše vystoupení na Středočeských pivních slavnostech 29.4.2011, které jsme jako kladenská kapela měli tu čest otevírat jako předskokani Support Lesbiens. Jednomyslně jsme se rozhodli postavit "New SPK". Děkujeme tímto všem, kteří nás nakopli svou pozitivní energií k nové koncertní činnosti!

Kontakt

Spk-rock

727 841 092

Anketa

Přijdete na náš nářez?

Ano! (101)
45%

No jistěěěě! (124)
55%

Celkový počet hlasů: 225

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano! (175)
75%

Ano, ale... (57)
25%

Celkový počet hlasů: 232